Jakub Paulski Trio to zespół, który „(…) żywiołowo i eksperymentalnie serwuje słuchaczom zarówno dawkę klasyki, jak i soczystego groovu, podsycając to wszystko interesującymi improwizacjami.” Koncerty zespołu są „nieprzewidywalne, relaksujące i ciekawe”. (Anna Krajkowska, Gazeta Polska).

Jest to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Zespół współtworzy kontrabasista Franciszek Pospieszalski – muzyk o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz Peter Somos – węgierski perkusista eksplorujący brzmienia tradycyjnych instrumentów perkusyjnych jak np. bendir i riq.

W 2020 roku zespół wydał debiutancką płytę „Preludium”. Premiera płyty odbyła się podczas drugiej edycji międzynarodowego festiwalu More&Jazz Festival w Chorwacji.

„Słychać porozumienie między muzykami jakby grali ze sobą od piaskownicy. Każdy z nich ma swój styl. Zapamiętywalne są frazy Jakuba Paulskiego, zachwyca wyczucie i polot Franciszka Pospieszalskiego oraz różnorodność nieoczywistych rytmów Petera Somosa.” (Anna Krajkowska, Gazeta Polska)

Płyta „Preludium” zawiera kontrastujące utwory. W jednym utworze znaleźć można nawiązanie do muzyki gitarowej Jimiego Hendrixa i Billa Frisella, zaś w kolejnym wybrzmiewają echa Preludium Dymitra Szostakovicza i Kaprysów Henryka Wieniawskiego. Wszystkie wyżej wymienione inspiracje są scalone spójną narracją kompozytora Jakuba Paulskiego. Właśnie ta różnorodność sprawia, że płyta jest wyjątkowa i nowatorska. Zespół łączy w sposób subtelny i elegancki elementy stylów muzycznych: muzyki klasycznej, jazzu, rocka i bluesa. 

O grze lidera Piotr Iwicki wypowiedział się następująco „(…) a mnie najbardziej cieszy fakt, że młody artysta ma tak wiele do powiedzenia a każdą nutą intryguje nas niewypowiedzianym: chodźcie opowiem wam pewną historię.”

Jakub Paulski Trio znalazło się na 4 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/Zespół, oraz Jakub Paulski znalazł się na 5 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/muzyk. Zespół zajął I miejsce i nagrodę Grand Prix w najbardziej prestiżowym konkursie w Polsce – Jazz Juniors 2019. W styczniu 2020 zespół zagrał koncert w prestiżowej Sali NOSPR w ramach cyklu Jazzklub, zaś w lipcu 2020 zespół zagrał na 6 edycji festiwalu Jazztrzębie 2020.

Teaser albumu „Preludium”:

Teaser albumu „Preludium”, autorka animacji: Ewa Paulska

Płytę „Preludium” można kupić poniżej:

-Bezpośrednio od artysty: TUTAJ

https://www.empik.com/preludium-jakub-paulski-trio,p1250819877,muzyka-p

Allegro Lokalnie

PRESS KIT [PL]:

Partnerami płyty „Preludium” są: