„(…) najbardziej w grze Kuby Paulskiego cieszy mnie to, że jego muzyki nie da się wpisać w żadną z tych wypracowanych przez dekady gitary w jazzie, nisz. Słychać szacunek dla mistrzów, to coś, co nazywamy sukcesją, nieustającą sztafetą pokoleń w każdej dziedzinie sztuki, ale to jest szacunek a nie podejście do jazzu na klęczkach.”

Piotr Iwicki, liner note płyty „Preludium”

„(…) muzykalny, z gracją prowadzi narrację bogatą w efektowne, zaskakujące rozwiązanie, ale jednocześnie komunikatywną i pełną autentycznych emocji.”

Rafał Zbrzeski, Jazz Forum 12/2020

W swojej twórczości Jakub stara się unikać utartych ścieżek – podąża własną drogą.

Jeden z wielu cytatów, z którym muzyk się utożsamia to: „Musimy nauczyć się łączyć moc racjonalnego umysłu z mądrością intuicji i uczciwością – i dopiero na tej podstawie odważyć się na ryzyko skoku w nową ideę.” Frederic Laloux z książki „Pracować Inaczej”

Jakub Paulski jest założycielem i liderem zespołów takich jak: JP Collective, Space Welders, Jakub Paulski Trio. Współtworzy zespół Paulski/Białowolski Quartet, z którym wydał płytę „Pick Yourself Up” w roku 2019. Jakub Paulski jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu koncertów ,,Opowieści Improwizowane” oraz dyrektorem artystycznym Wesoła Jazz Festiwal. Zalożyciel Fundacji Razem Dla Sztuki. Na początku października 2020, artysta wydał płytę „Preludium” z zespołem Jakub Paulski Trio. Gitarzysta jest laureatem licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, między innymi Grand Prix Jazz Juniors 2019 z zespołem Jakub Paulski Trio. Od 2018 roku pracuje jako nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.

Przepis na dzień a’la Paulski: Zacznij dzień od malarstwa Williama Turnera, dodaj do niego posiekanego Salvadora Daliego, dopraw to sportami ekstremalnymi, skrop odrobiną badmintona. Danie postaw na swingującym stoliku i zalej je ogromną porcją kofeiny. Powyższe czynności wykonuj w niewyprasowanej koszuli, unikaj wysyłania ofert koncertowych.

Lista osiągnięć —> Osiągnięcia